Firmalar  

Garanti Faktoring Şirketi İstanbul    

Firmalar Şirketler Firma Listesi Kategoriler Şirket İlanları Firma Ekle

Detaylı Arama

Firmalar  >  Firma Rehberi   >  Finans Firmaları   >  Faktoring Firmaları  > 

Garanti Faktoring Şirketi İstanbul

Garanti Faktoring

Merkezi İstanbul Maslakta bulunan faktoring şirketi Garanti Faktoring; çekli işlemler, tedarikçi finansmanı, ihracat faktoringi, ithalat faktoringi, tahsilat yönetimi gibi çözümlerle kobi’lerden uluslararası büyüklükteki kurumsal şirketlere uzanan geniş yelpazedeki müşterilerine...

Sponsorlu Bağlantılar


İl İlçe : İstanbul Şişli Ayazağa Faktoring Firmaları
Firma Ünvanı : Garanti Faktoring Hizmetleri Anonim Şirketi / 1990
Şirket Telefonu : 0212 365 31 50
Firma Faksı : 0212 365 31 51
Firma Gsm :
Şirket Adresi : Eski Büyük Dere Cad. Ayazağa Köy Yolu No:23 Maslak / İstanbul / Şişli / İstanbul
Firma Vergi Daire / No :  
Firma Oda No :
Şirket Email : bilgi@garantifactoring.com
Web Site Adresi : www.garantifactoring.com Garanti Faktoring

Sponsorlu Bağlantılar


Garanti Faktoring Hakkında

Türkiye’nin ilk faktoring şirketlerinden biri olan Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş. 1990 yılında kurulmuştur ve şirketin %34,82’lik hissesi İMKB Ulusal Pazar’da işlem görmektedir.Garanti Factoring, ticaretin finansmanı ve alacak bazlı finansman konsantrasyonuyla, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı ticaretin gerektirdiği finansman, garanti ve tahsilat ürünlerini bir arada sağlayan Türkiye’nin lider factoring şirketidir.Başta KOBİ’ler, ithalatçı ve ihracatçı kimliğiyle öne çıkan şirketler ve yaygın tedarikçi ve bayi ağına sahip kuruluşlar olmak üzere geniş bir müşteri tabanına hizmet vermekte olan Garanti Factoring, faktoring ürün ve hizmetlerini tüm ülke geneline başarıyla taşımaktadır.Ülkemizde hızla gelişen ihracat ve ithalatın finansmanı ile ilgili standart bankacılık ürünlerinin yanı sıra, alacak bazlı finansman yöntemleri de her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulur hale gelmektedir. Garanti Factoring, gerek ihracat factoringi gerekse uluslararası tedarikçi finansmanı yapılarını kullanarak müşterilerin ihtiyaçlarına hızlı ve verimli çözümler sunmaktadır.

Garanti Faktoring Çekli İşlemler

Satışınızı yaptınız, faturasını kesip müşterinizden çek aldınız. Ayrıca, piyasadaki rekabet koşulları müşterilerinize daha uzun vadeler sunmanızı gerektirirken finansman ihtiyacınızın da artmasına neden oluyor.

Garanti Faktoring Tedarikçi Finansmanı

Tedarikçi iseniz; alacağınızın karşılığı olan finansmanı vadeyi beklemeden sağlıyoruz. Alıcı firma iseniz; dilerseniz standart ödeme vadenizi de sizin için uzatıyoruz.Böylece, hem tedarikçilere finansman olanağı sağlıyoruz, hem de alıcı firmalara daha uzun vade ile mal alma imkanı sunuyoruz.

Garanti Faktoring İhracat Faktoringi

Dış pazarlarda ihracat hacminizi arttırmak, yeni müşteriler edinmek istiyorsunuz. Ancak ithalatçılar açık hesap/mal mukabili ve vadeli alım yapmak istiyor. Müşterilerinizin güvenilirliğini sorgulamaya başladığınız bu noktada biz, alacaklarınızı garanti ederek yanınızda yer alırız.

Garanti Faktoring İthalat Faktoringi

Peşin ithalat yapıyor ve peşin alım avantajlarından yararlanıyorsunuz. Garanti Factoring ise, peşin ithalatınıza vadeli çözüm öneriyor. Böylece, yurtiçi satışlarınızda uzayan vadeleri, vadeli ithalat ile dengelemiş; aynı zamanda peşin ithalat avantajlarından vazgeçmeden vadeli ithalat yapmış oluyorsunuz.

Faktorin Nedir?

Firmaların yurtiçi ve yurtdışı mal ve hizmet satışlarından doğan vadeli alacaklarının faktoring şirketi tarafından devralınarak finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin bir veya birkaçının sunulduğu finansal bir üründür.Finansman Hizmetimiz ile vadeyi beklemeden faturalı ticari alacağınızı nakde dönüştürebilirsiniz. Böylece, müşterilerinize daha uzun vadeler sunarak piyasada rekabet gücünüzü arttırabilir ve şirketinize yarattığınız nakit ile peşin alımlarda avantaj sağlayabilirsiniz.İhracat mı yapıyorsunuz? Mal mukabili ve vadeli satış yaparken size destek olalım... Borçlunuzun ödeme güçlüğüne düşmesi durumunda faturanızın yüzde yüzünü vade bitiminden sonraki 90’ıncı günde size öderiz.Tahsilat Hizmetimiz ile çekli ya da açık hesap alacaklarınızı tahsil eder, size kurumunuza özel tasarlanmış raporlar sunar, geç ödemelerde oluşacak vade farklarını sizin yerinize hesaplayıp tahsil ederiz.

Neden Faktoring?

 • İşletmeler vadeli alacaklarını vadesini beklemek zorunda kalmadan Garanti Factoring’e temlik ederek nakde çevirebilir ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılayabilirler
   
 • Alıcılara vade imkanı sağlayabildiklerinden piyasada rekabet güçleri artar.
   
 • Factoring bilançonun sadece aktif tarafında bir harekete neden olur, alacak devir hızları yükselir böylelikle bilanço likidite oranları artar.
   
 • Sağladıkları likidite ile peşin hammadde ve mamul alımlarında iskonto elde ederler, maliyetleri azalır.
   
 • İşletmeler gerekli finansmanı kendi ticari alacaklarını kullanarak sağlamış olurlar böylelikle dış kaynak ihtiyacı azalır.
   
 • Periyodik olarak yapılan güvenilir istihbarat sonuçlarına göre işletmeler alıcılarının mali durumları hakkında güncel bilgiye sahip olurlar.
   
 • Alacakların Garanti Factoring’e devri ile tahsilatın takibi ve gerçekleştirilmesi Garanti Factoring tarafından sağlanır böylece işletmeler tahsilat amaçlı personel istihdam etmek durumunda kalmazlar.
   
 • Müşteri çeki senedi gibi teminatları üretemedikleri için bankalardan yeterli kredi limitleri sağlayamayan İşletmeler kredibilitesi yüksek alıcılara yaptıkları açık hesap satışları Garanti Factoring’e devir ederek finansman sağlayabilirler.
   
 • İşletmeler açık hesap ihracatlarından doğan alacaklarını alıcılarının ödeme güçlüğüne düşmesi ve iflası gibi risklere karşı garanti altına alırlar. Böylelikle mevcut pazarlardaki rekabet gücü artar, Garanti Factoring’in yaygın muhabir ağı sayesinde yeni pazarlara daha güvenli yaklaşabilirler.
   
 • Mevcut ve potansiyel müşterilerinin güncel durumları hakkında bilgi sahibi olurlar. Yeni iş fırsatları ile ilgili alınacak kararlarda daha hızlı ve etkin olabilirler.
   
 • Yurdışında yerleşik muhabirlerimiz sayesinde olası dil ve mevzuat problemleri kolayca aşılır.
   
 • İşletmeler factoring finansmanı kullandığı sırada Döviz Alım Belgesini kestirebilir ve K.D.V iadesine erken başvurabilir.
   
 • Faktoring finansmanı taahhüt doğurmadığı gibi mevcut taahhütlerin de kapatılmasını sağlar.
   
 • Factoring sisteminde alımlarını mal mukabili olarak gerçekleştiren yurtdışındaki alıcılar akreditif açmaktan kurtulur, ödemeyi kendi ülkesindeki Muhabir Factoring Şirketine yaparak zamandan ve paradan tasarruf eder, alım gücü artar.
   
 • İhracat factoring işlemlerinde, işletmeye bütün ödemeler fatura üzerindeki döviz cinsinden ödendiğinden, işletme için kur farkı gideri oluşmamaktadır.
   
 • İşletmeler ithalatlarını factoring yolu ile yapıp peşin ithalatın tüm avantajlarından yararlanabilirler.
   
 • İthalat factoringi yapan firmalar için kur riski ortadan kalkar, çünkü ithalat factoringi işlemlerinde bütün ödemeler fatura üzerindeki döviz cinsinden yapılmaktadır

Faktoring Firmaları      Faktoring Derneği      İş Faktoring

Sayfa Etiketleri: garanti faktoring, faktoring, factoring, faktoring şirketleri, faktoring firmaları, en iyi faktoring şirketi, farktoring ne işe yarar, istanbul faktoring şirketleri.

 

 

  


Garanti Faktoring Şirketi İstanbul Ait Ürünler

Yaşar Faktoring Şirketleri

Güngören / İstanbul

Tek Faktoring Beşiktaş Faktoring Firmaları

Beşiktaş / İstanbul

Akın Faktoring Firması İstanbul

Şişli / İstanbul

Garanti Faktoring Şirketi İstanbul

Şişli / İstanbul
  Garanti Faktoring Şirketi İstanbul İle İlgili Fikirler

Sende Fikrini Paylaş   


"Garanti Faktoring Şirketi İstanbul " İle İlgili Fikrini Paylaş
Ad Soyad :  
Email Adresiniz :  
Ürünü Beğendiniz mi? :  
Değerlendirmeniz :  
     
 
 
Garanti Faktoring Şirketi İstanbul
 
Yaşar Faktoring Şirketleri (4663)
Tek Faktoring Beşiktaş Faktoring Firmaları (1720)
Akın Faktoring Firması İstanbul (1512)
Garanti Faktoring Şirketi İstanbul (1448)

Sponsorlu Bağlantılar


 

Firma Rehberi (406)  |  Finans Firmaları (18)   |  Faktoring Firmaları (4)  |  Tumu  |  Tumu  |  Beyaz

 
Id: 3508    Sayfa Hit: 1448    İlk Giriş: 25.9.2010     Güncel: 2.7.2020    Yayınlanma: 25.9.2010     Internet Ip: 3.236.97.49     Sayfa Değeri: 0

Firmalar  |   Firma Listesi  |   Firma Rehberi  |   Firma Ekle  |   Popüler Firmalar  |   Reklam

Yeni Firmalar  |  Yeni Şirketler | Kategoriler  |   Şirket İlanları  |

İstanbul Firmaları | Ankara Firmaları | İzmir Firmaları | Bursa Firmaları