Firmalar  

İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları    

Firmalar Şirketler Firma Listesi Kategoriler Şirket İlanları Firma Ekle

Detaylı Arama

Firmalar  >  Firma Rehberi   >  Finans Firmaları   >  Finans Kuruluşları  > 

İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları

Anadolu Barter Finans

Merkezi İstanbul Küçükçekmecede bulunan Anadolu Barter Finans Firması, İstanbul Finans Kuruluşları arasında saygın bir yer edinmiş ve finans, eğitim, kobi, sağlık, turizm, inşaat alanlarında ihtiyaçlarınızı barter sistemi ile çözümler üreten bir firmadır.

Sponsorlu Bağlantılar


İl İlçe : İstanbul Küçükçekmece Sefaköy Finans Kuruluşları
Firma Ünvanı : Anadolu Barter Anonim Şirketi / 2006
Şirket Telefonu : (0 212) 425 03 16
Firma Faksı : (0 212) 425 03 17
Firma Gsm :
Şirket Adresi : 5 Yol Fabrikalar Cad. No:1 K:1 34295 Sefaköy / Küçükçekmece / İstanbul
Firma Vergi Daire / No :  
Firma Oda No :
Şirket Email : info@anadolubarter.com.tr
Web Site Adresi : www.anadolubarter.com.tr Anadolu Barter Finans

Sponsorlu Bağlantılar


Anadolu Barter Finans Sistemi Hakkında

2006 yılının Mayıs ayından bu yana Barter faaliyetlerini başarılı ve aralıksız bir şekilde sürdüren ANADOLUBARTER, 120 Ana ve 530 alt katagoriye ait yaklaşık 50.000 kalem mal ve hizmeti bünyesinde barındırarak, Türkiye'nin en güven duyulan ve işlem yapan barter şirketi olmuştur. 13 franchise ve 100'e yakın personeli ile ülke geneline hızla yayılan ANADOLU BARTER, 81 il ve ilçe ile Bulgaristan, Ukrayna, Suriye, Hollanda, İsviçre ülkelerinde de franchise yapılandırma çalışmalarına başlamıştır.

İlk Barter uygulamalarıyla 1996 yılında tanışan ve 2001 yılına Kadar İhlas Barter ve 2001 yılından 2005 yılına kadar da Türk Barter şirketlerinde franchise ve üst düzey yönetiiciliği yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Aziz Dağtekin'in Barter Endüstrisinin gerek ulusal gerekse uluslararası arenada sağlıklı işletilmesi için olağan üstü gayret sarf etmektedir. Sistemin alt yapısını geliştirmek adına 10 adımda brokerlık adlı teknik bir kitap da hazırlayan ANADOLU BARTER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Dağtekin, bu örnek çalışmasıyla dünyada bir ilki gerçekleştirmiştir.

Barter Sistemi

Barter'ın kelime anlamı mübadele diğer adı Takas'tır. Barter'ın uygulamaları Lidyalılardan öncesine dayanır. Lidyalılar parayı ticaret malının karşılığı olarak uygulayınca mübadele yavaş yavaş insan oğlunun hayatında kısmen de olsa çekildi. Ancak günümüz de daralan ekonomi ve daralan pazarların yerini artçı depremler gibi ard arda gelen krizler alınca, Barter ticaret sistemi yeniden yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Barter Sistemi, bilinen birebir karşılıklı takas işlemlerinden farklı olarak çoklu takas istasyonları ile işleyen alternatif ekonomi modelidir. Yani Barter Uygulamalarında para bir değer olarak kullanılan yeni bir finanas sistemidir.

Barter Nedir ?

Terim olarak barter, takas anlamına geliyor. Ancak barter ticaret sistemi , bilinen birebir karşılıklı takas işlemlerinden farklı gelişmiş bir sistemdir. Basit anlatımla takas; insanların elindeki ihtiyaç fazlası malın, ihtiyaç hissedilen mal ile değiştirilmesi demektir. İş makinesi veren tarafın, petrol almak suretiyle alacağını tahsil etmesi gibi. Alacağın kapatılması için miktar ayarlaması yapılamayan hâllerde, borçlu kalan taraf, milletlerarası para birimi ile nakit ödeme yaparak hesabı kapatır. Kabul edilmeli ki takas, basit olmakla birlikte, ilkel ve büyük ölçüde karşılıklı güven esasına dayalı bir sistemdir. İhtiyaç fazlası malların karşılıklı olarak aynı anda teslimi mümkün olmayabilir. Bu durumda bir aracı kurumun, garantör olarak devrede olması gerekir. takas odaları bu sebeple oluşturulmuş kurumlardır. Tarih öncesi ilkel toplumların ticaret sistemi olan takas, günümüzde geliştirilmiş ve kolayca uygulanabilir şartlara kavuşturulmuştur. Bu gelişmiş şekiller; barter ve Klirink olarak bilinmektedir. takas işleminin bir adı da trampadır. Takas ve trampa, barter uygulamasının daha saf ve ilkel şeklidir. Halk anlatımı ile değiş-tokuş olarak ifade edilen bir alış-veriş sistemidir. Diğer bir ifade ile üye firmanın satın aldığı mal ve hizmet bedelini, kendi ürettiği mal ve/veya hizmetle ödemesidir. Bu işlemde alıcı ve satıcı bir araya gelmezler. İşlemleri, başından sonuna kadar organizatör konumundaki ANADOLUBARTER firması yürütür. Para, fiilî olarak kullanılmaz. Yalnızca muhasebe kayıtları için devrededir. Sistem; uygulamada hem mal ve hizmetin satışında bir pazarlama tekniği, hem de bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Barter ticareti; takas ve trampa işleminin gelişmiş ve modern bir şeklidir.

Finans Kuruluşları      Faktoring Firmaları        Türk Barter     

Sayfa Etiketleri: Barter sistemi, barter çeki, barter finans, barter nedir, barter sisteminin faydaları, barter sistemi nedir, barter finans, finans firmaları, finans kuruluşları, finans kuruluşu, barter finans kuruluşu, anadolu abter, istanbuldaki barter firmaları.
 


İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları Ait Ürünler

Finansinvest İstanbul Finans Kuruluşları

Beşiktaş / İstanbul

3U İstanbul Finans Firmaları

Ataşehir / İstanbul

İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları

Küçükçekmece / İstanbul
  İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları İle İlgili Fikirler

Sende Fikrini Paylaş   


"İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları " İle İlgili Fikrini Paylaş
Ad Soyad :  
Email Adresiniz :  
Ürünü Beğendiniz mi? :  
Değerlendirmeniz :  
     
 
 
İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları
 
Finansinvest İstanbul Finans Kuruluşları (1802)
3U İstanbul Finans Firmaları (1415)
İstanbul Anadolu Barter Finans Firmaları (1158)

Sponsorlu Bağlantılar


 

Firma Rehberi (406)  |  Finans Firmaları (18)   |  Finans Kuruluşları (3)  |  Tumu  |  Tumu  |  beyaz

 
Id: 4657    Sayfa Hit: 1158    İlk Giriş: 1.11.2010     Güncel: 19.6.2021    Yayınlanma: 1.11.2010     Internet Ip: 44.192.253.106     Sayfa Değeri: 0

Firmalar  |   Firma Listesi  |   Firma Rehberi  |   Firma Ekle  |   Popüler Firmalar  |   Reklam

Yeni Firmalar  |  Yeni Şirketler | Kategoriler  |   Şirket İlanları  |

İstanbul Firmaları | Ankara Firmaları | İzmir Firmaları | Bursa Firmaları